Vishay CRCW2512221KFKEG
Res Thick Film 2512 221K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.23%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
221 kΩ
221 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC2512FK-07221KL
RC FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 221kOhm 1W
Yageo GroupRC2512FK-07220KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 220kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 200kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 221000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 221 kOhm ±1 % 1 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:22.1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes