Vishay CRCW2512180RFKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 180ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ3年前
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-60.97%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC2512FK-07180RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 180Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-07178RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 178ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 196 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW Series 2512 1 W 180 Ohm ±1% ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 180Ohm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:180ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes