Vishay CRCW2512180KJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 180000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Stock
8,800
Authorized Distributors
2
Resistance
180 kΩ
180 kΩ
180 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TYJ184U
Res Thick Film 2512 180K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 180000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE ConnectivityCRGH2512J180K
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 180 kohm, 2 W, - 5%, 200 V, 2512 [6432 Metric]
Yageo GroupRC2512JK-07180KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 180kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH2512J180K
TE Connectivity3522180KJT
Res Thick Film 2512 180K Ohm 5% 3W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
RES THICK FILM 180K OHM 5% 1W 2512 SMD
Crcw2512 180K 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512180KJNTG
CRCW2512 180K 5% 200 R67