Vishay CRCW251212R0JNEG
RES SMD 12 OHM 5% 1W 2512 / 12 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
TME
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+174%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
Stock
95,447
Authorized Distributors
6
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
TE Connectivity352012RJT
CGS Series 2512 1 W 12 Ohm ±5 % Surface Mount Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 12 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity352012RJT
PanasonicERJ-1TYJ120U
Res Thick Film 2512 12 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ110U
Res Thick Film 2512 11 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 11 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 12ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 12 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
RES THKFLM 2512 12 OHM 5% 1W 200PPM/ C SMD
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 12Ohm ±200ppm/C
CRCW Series 2512 1 W 12 Ohm ±5 % ±200 ppm/K Rectangular SMT Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 12OHM, 1W, 5%; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512