Vishay CRCW2512120RFKEG
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-72.48%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
2,690
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC2512FK-07120RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF1200U
Res Thick Film 2512 120 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07121RL
Res, 121R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-07121RL
Res Thick Film 2512 121 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 110Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF1240U
Res Thick Film 2512 124 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
Res Thick Film 2512 120 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Avnet Japan
RES SMD 120 OHM 1% 1W 2512 / 120 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 120ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 120 OHM, 1W, 1%, FULL REEL
CRCW Series 2512 120 O ±1% 1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
THICK FILM SURFACE MNT RESISTOR 2512 CASE 120OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 120Ohm ±100ppm/C
SMD Resistor 2512 120Ω ±1% 1W ±100ppm/℃