Vishay CRCW251210R0FKTG
Resistor, Thick Film; 10 Ohms; Case 2512; 1W; +/-1%; SMD; 200ppm/K; 500V; 1000M Ohms; 1W
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
X-ON
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-47.50%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
45,615
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TNF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Automotive Embossed T/R
PanasonicERJU1TF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
KOA SpeerSL1TTE10R0F
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C J-Lead SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-S1TF10R0U
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 10 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 10ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 10 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Chip Resistor, Thick Film, General Purpose
2512 (6432Metric) 2512 CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 10Ohms ±100ppm/C
Thick Film Chip Resistor; Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series Rohs Compliant: No |Vishay CRCW251210R0FKTG