Vishay CRCW2512100KJNEG
1W Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 100kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.92%
3Dダウンロード
SnapEDA
Stock
95,464
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
TE Connectivity3520100KJT
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ104U
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520100KJT
PanasonicERJ-S1TJ104U
Res Thick Film 2512 100K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 91K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 100000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 100 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;100 KILOHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 100kOhm ±200ppm/C
SMD Resistor 2512 100KΩ ±5% 1W ±200ppm/℃
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 100KOHM 1W, 5; RESISTOR, THICK FILM CHIP, 100KOHM 1W, 5%; Resistance:100kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512
Resistance:100Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:500V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW2512100KJNEG.