Vishay CRCW2512100KFKEG
Res Thick Film 2512 100K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
element14 APAC
TME
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-4.35%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
35,987
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-1TNF1003U
Res Thick Film 2512 100K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07100KL
Res Thick Film 2512 100K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 100K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF1053U
Res Thick Film 2512 105K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 90.9K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 2512 91K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 100000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Resistor; thick film; SMD; 2512; 100kOhm; 1%; 1W; -55+155 deg.C
CRCW Series 2512 1 W 100 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 100kOhm 1W
RESISTOR;THICK FILM;100 KILOHMS;1 W;1%;SMT;2512;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
SMD Resistor 2512 100KΩ ±1% 1W ±100ppm/℃
Res, Thick Film, 100K, 1%, 1W, 2512, Reel; Resistance:100Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:500Vrohs Compliant: Yes |Vishay CRCW2512100KFKEG.
RES, 100K, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 100kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)