Vishay CRCW121812R0FKEK
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 12ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1218
データシート & ドキュメント
シンボルフットプリント
SnapEDA
ダウンロード
Stock
49,087
Resistance
12 Ω
12 Ω
Case/Package
1208
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
CRCW FIXED RESISTOR 1218 (3246Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 12Ohm 1W
RES SMD 12 OHM 1% 1W 1218
CRCW1218 100 12R 1% ET9 e3