Vishay CRCW12109K76FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 9760ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
5,000
Resistance
9.76 kΩ
9.76 kΩ
9.76 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-14NF9761U
Res Thick Film 1210 9.76K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF1002U
Res Thick Film 1210 10K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
500mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F1002U
Yageo GroupRC1210FR-0710KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 10500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
説明
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 9K76 1% ET1 e3
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:9.76kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes