Vishay CRCW121068K1FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 68100ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-0.83%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Stock
11,894
Resistance
68.1 kΩ
68.1 kΩ
68.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJP14F6802U
Res Thick Film 1210 68K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJP14F6192U
Res Thick Film 1210 61.9K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF6202U
Res Thick Film 1210 62K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0768KL
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 68kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
CRCW FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68.1kOhm 0.5W 1/2W
CRCW Series 1210 0.5 W 68.1 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1210
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:68.1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes