Vishay CRCW1210475KFKEA
Res Thick Film 1210 475K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.03%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
29,885
Authorized Distributors
6
Resistance
475 kΩ
475 kΩ
475 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-14NF4753U
Res Thick Film 1210 475K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07475KL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 475kOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJP14F4753U
Res Thick Film 1210 475K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF4993U
Res Thick Film 1210 499K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07499KL
Res Thick Film 1210 499K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1210 470K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 475000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
475K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1210 3.2mm*2.5mm*600¦Ìm
Resistance:475Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1210475KFKEA.