Vishay CRCW1210470KJNEA
Res Thick Film 1210 470K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.30%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
Stock
48,593
Authorized Distributors
6
Resistance
470 kΩ
470 kΩ
470 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-14YJ474U
PanasonicERJ-P14J474U
Res Thick Film 1210 470K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 470K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±200ppm/°C Molded SMD Automotive Punched Paper T/R
PanasonicERJ-14YJ514U
Res Thick Film 1210 510K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 510000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210JR-07470KL
RC Series 1210 0.5 W 470 kOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 470000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW Series 1210 0.5 W 470 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 470kOhm ±200ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:330mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes