Vishay CRCW1210287KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 287000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Stock
5,000
Resistance
287 kΩ
287 kΩ
287 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-14NF2873U
Res Thick Film 1210 287K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 301K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14NF3013U
Res Thick Film 1210 301K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 274K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
RES SMD 287K OHM 1% 1/2W 1210
CRCW1210 100 287K 1% ET1 e3
287K OHM 1% 100PPM
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:330mW; Resistance:287kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: Yes