Vishay CRCW121020K0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 20000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
22,928
Authorized Distributors
5
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-14NF2002U
Res Thick Film 1210 20K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0720KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJP14F2002U
PanasonicERJ-U14F2002U
Res Thick Film 1210 20K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 20K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 18.7K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW Series 1210 0.5 W 20 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 20.0K OHM 1/3W 1% 1210 SMD
Thick Film Chip Resistor; Resistance:20kohm; Resistance Tolerance:+/- 1 %; Series:CRCW; Power Rating:0.33W; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1210; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No