Vishay CRCW121019K6FKEA
Res Thick Film 1210 19.6K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
Stock
5,000
Resistance
19.6 kΩ
19.6 kΩ
19.6 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-14NF1962U
Res Thick Film 1210 19.6K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14NF2002U
Res Thick Film 1210 20K Ohm 1% 0.5W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0720KL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 18.2K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-0718KL
Res Thick Film 1210 18K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1210FR-0717K8L
RC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 17.8kOhm 0.5W 1/2W
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 19600ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
CRCW1210 100 19K6 1% ET1 e3