Vishay CRCW12068R66FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 8.66ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ9年前
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
18,500
Authorized Distributors
4
Resistance
8.66 Ω
8.66 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-11-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/4W 1206
8.66¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*600¦Ìm
CRCW1206 8.66 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:8.66ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:200V ;RoHS Compliant: No