Vishay CRCW12068M25FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 8250000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Stock
5,000
Resistance
8.25 MΩ
8.25 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
RES SMD 8.25M OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 8.25M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:8.25Mohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:0.25W; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No