Vishay CRCW12068M20FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 8200000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Farnell
3か月間の傾向:
-0.62%
Authorized Distributors
6
Resistance
8.2 MΩ
8.2 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-078M2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 8.2MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 7.87 Mohm, 250 mW, - 1%, 200 V
Yageo GroupRC1206FR-078M06L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 8.06MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 7.5M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 8.25M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 7.5M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.2MOhm 0.25W 1/4W
RES THKFLM 1206 8.20M OHM 1% 1/4W 100PPM/ C SMD
Avnet Japan
SMD Resistor 1206 1/4W 1% 8M2 Taped
RES, 8M2, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 8.2Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance MOhm = 8.2 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 250 / Body Length mm = 3.2 / Voltage Rating - DC V = 200 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.55 / Body Width mm = 1.6 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 1206