Vishay CRCW12068K45FKEA
Res Thick Film 1206 8.45K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.15%
Authorized Distributors
6
Resistance
8.45 kΩ
8.45 kΩ
8.45 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8ENF8451V
Res Thick Film 1206 8.45K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-078K45L
Res Thick Film 1206 8.45K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 8.45K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF8201V
Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 8.06K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-078K2L
Yageo RC1206FR-078K2L SMD Resistor 8.2k Ohm 1% 1/4W 0603 Thick Film Chip
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 8450ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 8.45kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 1206 0.25 W 8.45 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) 1206 CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 8.45kOhms ±100ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 8.45 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12068K45FKEA.
RES, 8K45, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 8.45kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device