Vishay CRCW1206825KFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 825000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
825 kΩ
825 kΩ
825 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ8ENF8253V
Res Thick Film 1206 825K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07825KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 825kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8ENF7503V
Res Thick Film 1206 750K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 820K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07820KL
Res Thick Film 1206 820K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
CRCW Series 1206 0.25 W 825 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW 1206 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 825kOhms 0.25W 1/4W
RESISTOR, THICK FILM, 825KOHM, 250mW, 1%
RES, 825K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 825kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance