Vishay CRCW1206750RJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 750ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
Newark
element14 APAC
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
+25.42%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ751V
Res Thick Film 1206 750 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ681V
Res Thick Film 1206 680 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8GEYJ821V
ERJ Series 1206 820 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 680ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 680 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW Series 1206 0.25 W 750 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 750Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 750 OHM, 250mW, 5%
Resistance:750ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes