Vishay CRCW120671K5FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 71500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Newark
Future Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
9,785
Authorized Distributors
5
Resistance
71.5 kΩ
71.5 kΩ
71.5 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8ENF7152V
Res Thick Film 1206 71.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0771K5L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 71.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 71.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ8ENF7502V
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 68 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V
Res Thick Film 1206 68K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206
CRCW1206 71.5K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:71.5kohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:1206; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No