Vishay CRCW12066M20FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 6200000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Farnell
Newark
element14 APAC
シンボルフットプリント
SnapEDA
Stock
19,500
Resistance
6.2 MΩ
6.2 MΩ
6.2 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
説明
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/4W 1206
D25/CRCW1206 100 6M2 1% ET1 e3
RESISTOR, 1206, 6M2, 1%
6.2M OHM 1% 100PPM
RES, 6M2, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 6.2Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device