Vishay CRCW1206487KFKEA
Res Thick Film 1206 487K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-15.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
487 kΩ
487 kΩ
487 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206FR-07487KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 487kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF4873V
Res Thick Film 1206 487K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-07510KL
250Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 510K 1206 Chip Resistor Surface Mount Rohs
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 464kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 470K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 510K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
STANDARD THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 487000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 487kOhm 0.25W 1/4W
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 487 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206487KFKEA.
RES, 487K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 487kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device