Vishay CRCW1206390RJNTA
Resistor, Thick Film; 390 Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 1000 Mohm
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
11,298
Resistance
390 Ω
390 Ω
390 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ391V
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 390 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8GEYJ361V
ERJ Series 1206 360 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor Thick Film 1206 360 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-S08J361V
Res Thick Film 1206 360 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 390ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206
Crcw1206 390 5% 200 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW1206390RJNTA
CRCW1206 390 5% 200 RT1