Vishay CRCW1206330KJNEA
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 330kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Farnell
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
330 kΩ
330 kΩ
330 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ334V
Res Thick Film 1206 330K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 330K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ304V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 300Kohm, 7 inc
PanasonicERJ-8GEYJ364V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 360 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ364V
Res Thick Film 1206 300K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 360K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 330000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 330kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 330 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;330 KILOHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
THICK FILM RESISTOR, 330KOHM, 250mW, 5%
Resistance:330Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206330KJNEA.