Vishay CRCW120621K0FKEA
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 21kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Farnell
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
+362%
シンボルフットプリント
SnapEDA
Resistance
21 kΩ
21 kΩ
21 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8ENF2102V
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 1/4W Ý100ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0721KL
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 21K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ8ENF2002V
Res Thick Film 1206 20K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 22K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F22K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 22000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 21000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 21kOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 21 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 21 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120621K0FKEA.
RES, 21K, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 21kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device