Vishay CRCW12061M15FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1150000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
Newark
element14 APAC
Farnell
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.69%
Authorized Distributors
6
Resistance
1.15 MΩ
1.15 MΩ
1.15 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8ENF1154V
Res Thick Film 1206 1.15M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M15L
Res Thick Film 1206 1.15M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1104V
Res Thick Film 1206 1.1M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M2L
Res Thick Film 1206 1.2M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-071M1L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.15MOhm 0.25W 1/4W
CRCW Series 1206 0.25 W 1.15 MOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/4W 1206
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 1.15 Mohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW12061M15FKEA.
RES, 1M15, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1.15Mohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device