Vishay CRCW1206180RJNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 180ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+39.60%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
関連部品
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ181V
ERJ Series 1206 180 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 180Ohm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-P08J181V
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 180 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC1206JR-07180RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 180Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
CRCW Series 1206 0.25 W 180 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 180 OHM 5% 1/4W 1206 / 180 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RESISTOR;THICK FILM;180 OHMS;0.25 W;5%;SMT;1206;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 180Ohm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR, 180 OHM, 250mW, 5%
Resistance:180Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW1206180RJNEA.