Vishay CRCW120612R0JNEA
Res Thick Film 1206 12 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Arrow Electronics
Garrett
在庫履歴
3か月間の傾向:
+94.21%
Resistance
12 Ω
12 Ω
12 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-8GEYJ120V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 12ohm, 7 inch
Resistor Thick Film 1206 12 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
PanasonicERJ-8GEYJ130V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 13ohm, 7 inch reel
Res Thick Film 1206 11 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 13 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ110V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, Surface Mount, 1206
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 12ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 12 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 12Ohm 0.25W 1/4W
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes