Vishay CRCW120612K1FKEA
Res Thick Film 1206 12.1K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.09%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Resistance
12.1 kΩ
12.1 kΩ
12.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-8ENF1212V
Res Thick Film 1206 12.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-0712K1L
Res Thick Film 1206 12.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206FR-1312K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 12100ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 12.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8ENF1332V
Res Thick Film 1206 13.3K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 13K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 12100ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
CRCW Series 1206 0.25 W 12.1 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 12.1kOhm ±100ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;12.1 KILOHMS;0.25 W;1%;SMT;1206;TCR 37 PPM/DEGC
Res, Thick Film, 12K1, 1%, 0.25W, 1206, Reel; Resistance:12.1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW120612K1FKEA.
RES, 12K1, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 12.1kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device