Vishay CRCW080566R5FKEA
Res Thick Film 0805 66.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.93%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Resistance
66.5 Ω
66.5 Ω
66.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-0766R5L
Res Thick Film 0805 66.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 66.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF66R5V
Yageo GroupRC0805FR-0768RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0768RL
Res Thick Film 0805 68 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 68 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 66.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 0.125 W 66.5 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 66.5Ohm ±100ppm/C
RES, 66R5, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 66.5ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance