Vishay CRCW080543R0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 43ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
43 Ω
43 Ω
43 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-6ENF43R0V
Res Thick Film 0805 43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 43 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-0743RL
Yageo GroupRC0805FR-0743RL
Res Thick Film 0805 43 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF40R2V
Res Thick Film 0805 40.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6ENF42R2V
Res Thick Film 0805 42.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 43Ohm 0.125W 1/8W
RES THICK FILM 43.0 OHM 1/8W 1% 0805 SMD
CRCW Series 0805 43 O ±1% 250 mW ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;43R0 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 43 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080543R0FKEA.
RES, 43R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 43ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 43 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805