Vishay CRCW080530R1FKTA
Resistor, Thick Film Chip; 30.1 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Newark
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.22%
Resistance
30.1 Ω
30.1 Ω
30.1 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-6ENF30R1V
Res Thick Film 0805 30.1 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0730R1L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 30.1Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 30.1 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF33R0V
Res Thick Film 0805 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6ENF30R0V
Res Thick Film 0805 30 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0733RL
Res Thick Film 0805 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
Res Thick Film 0805 30.1 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 30.1ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.1Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, 30.1 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL