Vishay CRCW080527R0FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 27ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.58%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-0727RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0727RL
Res Thick Film 0805 27 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 27 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF27R0V
PanasonicERJ6ENF28R0V
Res Thick Film 0805 28 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6ENF26R1V
Res Thick Film 0805 26.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 27Ohm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 27 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES THICK FILM 27 OHM 1/8W 1% 0805 SMD
RESISTOR;THICK FILM;27 OHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 27 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080527R0FKEA.
RES, 27R, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 27ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 27 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805