Vishay CRCW080527K0JNTA
Resistor, Thick Film Chip; 27 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Stock
52,838
Authorized Distributors
4
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ6GEYJ273V
Res Thick Film 0805 27K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 27K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-P06J273V
Res Thick Film 0805 27K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.4W, 27000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 27K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
説明
Resistor Thick Film 0805 27K Ohm 5% 1/8W 200ppm/C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 27000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27kOhms 0.125W 1/8W