Vishay CRCW0805240RJNEA
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
element14 APAC
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-47.31%
Resistance
240 Ω
240 Ω
240 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ241V
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 220ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6GEYJ221V
Res Thick Film 0805 220 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC0805JR-07240RL
Res Thick Film 0805 240 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
説明
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 240Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 240ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 0.125 W 240 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 240Ohm 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM,240 OHMS,0.125 W,5%,SMT,0805,TCR 73 PPM/DEGC, TAPE AND REEL
THICK FILM RESISTOR, 240 OHM, 125mW, 5%, FULL REEL
Resistance:240ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:CRCW e3 Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes