Vishay CRCW080520R5FKEA
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Crcw Series, 20.5 Ohm, 125 Mw, - 1%, 150 V
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Farnell
3か月間の傾向:
+3.20%
Resistance
20.5 Ω
20.5 Ω
20.5 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ6ENF20R5V
Res Thick Film 0805 20.5 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0720R5L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 20.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 20.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF22R0V
Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF20R0V
Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 20.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 20.5 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 20.5Ohm 0.125W 1/8W
RES THICK FILM 20.5 OHM 1/8W 1% 0805 SMD
RES, 20R5, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 20.5ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor; Available until stocks are exhausted Alternative available