Vishay CRCW080519K1FKEA
Res Thick Film 0805 19.1K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
19.1 kΩ
19.1 kΩ
19.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ6ENF1912V
Res Thick Film 0805 19.1K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0719K1L
Res Thick Film 0805 19.1K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 19.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF2002V
Res Thick Film 0805 20K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 18.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 20kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 19100ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 19.1kOhm 0.125W 1/8W
CRCW Series 0805 250 mW 19.1 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;19.1 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
RES, THICK FILM, 19K1, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:19.1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose RoHS Compliant: Yes
RES, 19K1, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 19.1kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device