Vishay CRCW080518K7FKEA
Res Thick Film 0805 18.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
element14 APAC
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-14.01%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
SnapEDA
Authorized Distributors
6
Resistance
18.7 kΩ
18.7 kΩ
18.7 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
PanasonicERJ-6ENF1872V
SMD Chip Resistor, 18.7 kOhm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Precision
Yageo GroupRC0805FR-0718K7L
Res Thick Film 0805 18.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 18.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 18.7k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ-6ENF1782V
Res Thick Film 0805 17.8K Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 16.9K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 18700ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 18.7kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0805 250 mW 18.7 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;18.7 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TR
0805 (2012Metric) 0805 CRCW 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 18.7kOhms ±100ppm/C
RES, 18K7, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 18.7kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device