Vishay CRCW080516R9FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 16.9ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ9年前
IHS
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.00%
Stock
39,470
Authorized Distributors
4
Resistance
16.9 Ω
16.9 Ω
16.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ-6ENF16R9V
Res Thick Film 0805 16.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0716R9L
Res Thick Film 0805 16.9 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF18R0V
Res Thick Film 0805 18 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF18R2V
Res Thick Film 0805 18.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0718RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 18Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 16 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
RES SMD 16.9 OHM 1% 1/8W 0805
16.9¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
CRCW0805 16.9 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:16.9ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No