Vishay CRCW080515R4FKEA
Res Thick Film 0805 15.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.09%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
15.4 Ω
15.4 Ω
15.4 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-0715R4L
Res Thick Film 0805 15.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 15.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF15R4V
Yageo GroupRC0805FR-0715RL
Res Thick Film 0805 15 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0714RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 14Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 15.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW Series 0805 0.125 W 15.4 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 15.4Ohm 0.125W 1/8W
RES, 15R4, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 15.4ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance