Vishay CRCW080513K0FKEA
Res Thick Film 0805 13K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.40%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Resistance
13 kΩ
13 kΩ
13 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805FR-0713KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 13kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 13K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0805FR-0713KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 13000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
TE Connectivity1623112-1
Res Thick Film 0805 13K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-1013KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 13000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF1302V
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 13kOhm 0.125W 1/8W
説明
Avnet Japan
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 13kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR;THICK FILM;13 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0805;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
CRCW Series 0805 250 mW 13 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Resistance:13Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080513K0FKEA.
RES, 13K, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 13kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 13 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805