Vishay CRCW0805137KFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 137000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
Newark
Stock
30,830
Resistance
137 kΩ
137 kΩ
137 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ6ENF1373V
Res Thick Film 0805 137K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-07137KL
Res Thick Film 0805 137K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 137K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S06F1373V
Res Thick Film 0805 137K Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-6ENF1503V
Res Thick Film 0805 150K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0805F150K
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805 / 150 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
説明
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805
CRCW0805 137K 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:137kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No