Vishay CRCW0603680RFKEAHP
Res Thick Film 0603 680 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
Upverter
Datasheet6ページ13年前
Datasheet6ページ13年前
Datasheet6ページ14年前
Datasheet6ページ16年前
Newark
element14 APAC
Farnell
3か月間の傾向:
-2.24%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
Resistance
680 Ω
680 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
関連部品
PanasonicERJPA3F6800V
Res Thick Film 0603 680 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity / AMP2176177-9
Res High Power Thick Film 0603 680 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJPA3F6200V
Res Thick Film 0603 620 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Anti-Surge Thick Film 0603 732 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
SG73S FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 620Ohm 0.2W 1/5W
説明
Avnet Japan
0603 680 Ohms 1% High Power Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 680ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRCW SERIES THICK FILM POWER RESISTOR 0603 CASE 680OHMS +/-1% 0.25W +/-100PPM/K
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.25W 1/4W 680Ohm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 680 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 330 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603