Vishay CRCW0603649RFKTA
Res Thick Film 0603 649 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Datasheet8ページ15年前
3か月間の傾向:
-0.58%
Resistance
649 Ω
649 Ω
649 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ3EKF6490V
Res Thick Film 0603 649 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-07649RL
Res Thick Film 0603 649 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-07649RL
Res Thick Film 0603 649 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF6800V
Res Thick Film 0603 680 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 620 Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 649ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 649 Ohm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor