Vishay CRCW06035K36FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5360ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.67%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Authorized Distributors
6
Resistance
5.36 kΩ
5.36 kΩ
5.36 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-075K36L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 5.36kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-075K36L
Res Thick Film 0603 5.36K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 5.36K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF5361V
Res Thick Film 0603 5.36K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-074K99L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 4.99kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
100mW Thick Film Resistors 100V ±1% ±100ppm/℃ 5.36kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 5.36kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;5.36 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
CRCW Series 0603 125 mW 5.36 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 5.36K OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film Resistor, 5.36Kohm, 100Mw, 1%; Resistance:5.36Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06035K36FKEA.
RES, 5K36, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 5.36kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device