Vishay CRCW06033K30JNEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 3300ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ3年前
TME
Newark
Farnell
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-3.48%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
3.3 kΩ
3.3 kΩ
3.3 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
PanasonicERJ3GEYJ332V
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 3.3K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
SMD Chip Resistor, 3.3 kOhm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ-3GEYJ362V
Res Thick Film 0603 3.6K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.3kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 / 3.3 kOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 3.3kOhm 0.1W 1/10W
RES THICK FILM 3.3K OHM 0.1W 5% 0603 SMD
RESISTOR;THICK FILM;3.3 KILOHMS;0.1 W;5%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
CRCW Series 0603 125 mW 3.3 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
THICK FILM RESISTOR, 3.3KOHM, 100mW, 5%, FULL REEL
SMD Resistor 0603 3.3KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃
Resistance:3.3Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06033K30JNEA.