Vishay CRCW0603316KFKEA
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 316kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
データシート & ドキュメント
Future Electronics
element14 APAC
Newark
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
-8.55%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
SnapEDA
Resistance
316 kΩ
316 kΩ
316 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
関連部品
Yageo GroupRC0603FR-07316KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 316kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603FR-07316KL
Res Thick Film 0603 316K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3EKF3163V
Res Thick Film 0603 316K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-07330KL
Res Thick Film 0603 330K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 330K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 316000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603 / 316 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 316kOhm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;316 KILOHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0603 125 mW 316 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 316K OHM 1% 1/10W 0603
Res, Thick Film, 316K, 1%, 0.1W, 0603; Resistance:316Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603316KFKEA.
RES, 316K, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 316kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device